Maak kennis met Emanuel Dekker

Emanuel Dekker - MKB Wemeldinge

Beste Emanuël Deker stel jezelf eens voor zodat iedereen weet wie jij bent.

Mijn naam is Emanuël Dekker, getrouwd met Andrea en vader van Yoran (22) en Naomi (19).

Waarom ben jij juist dit bedrijf gestart en wat wil je bereiken met je bedrijf?

Mijn ouders zijn in 1974 gestart op Camping Linda, ik moest toen nog 1 jaar worden. De camping was indertijd nog maar een fractie van de omvang van nu en is de jaren steeds wat verder uitgebreid.

Halverwege de jaren ’90 ben ik het bedrijf samen met mijn moeder gaan runnen. Zij is in 2001 met pensioen gegaan en vanaf die tijd managen mijn vrouw en ik het bedrijf, natuurlijk samen met ons team.

Hoewel de camping veel groter is dan ooit in de beginjaren, hebben we er altijd naar gestreefd het een echt familiebedrijf te laten blijven. We kennen de gasten écht en sommige families staan inmiddels al meer dan 50 jaar op ons bedrijf. Onze oudste gast is zelfs de negentig al gepasseerd en staat deze zomer al 60 jaar op onze camping!

De laatste uitbreiding is in 2013 geweest. Toen konden we een stuk weiland wat achter ons huis ligt bij de camping betrekken en daar extra grote jaarplaatsen (van 300m² realiseren).

Verder hebben we de laatste jaren regelmatig stukken ge-herstructureerd; 3 kampeerplekken omgezet naar 2. Zo groeien we niet zozeer in aantallen, maar proberen we wel altijd een kwaliteitsslag te maken. Ook op het gebied van duurzaamheid zijn we de laatste jaren flink aan de slag gegaan.

Wat voor soort klanten/gasten heb jij voornamelijk?

Daar waar in het verleden het gastenbestand voor 95% uit Belgen bestond, zien we de laatste jaren een verschuiving naar meer Nederlanders en vooral meer Duitse gasten. Qua leeftijd is het erg divers; veel senioren die van de rust en natuur genieten, watersporters die vooral op de duiksport gericht zijn en ook gezinnen met kleine kindjes zijn op onze camping op hun plek.

Wat maakt jouw bedrijf uniek?

De direct ligging aan Nationaal Park Oosterschelde maakt onze plek uniek. Een 5-sterren duikhotspot, de Zeeuwse polders en mooie appel- en perenboomgaarden maken het in elk jaargetijden een prachtige vakantieplek.

Wat is jouw relatie met Wemeldinge en waarom ben jij juist hier in Wemeldinge gevestigd?

Zoals ik al aangaf; ik heb in Wemeldinge nog mijn 1e verjaardag gevierd en ben er (buitenom mijn studie in Breda) nooit meer weggeweest. Het is echt mijn plek; voor mijn werk, maar ook in de vrije tijd. Die vul ik graag met duiken in de Oosterschelde en bij de vrijwillige brandweer in Wemeldinge.

MKB Wemeldinge - Voorzijde gebouw lente 2025 zonder nummerborden

Wat is jouw toekomstvisie?

We hopen nog lang ons bedrijf te kunnen voeren, blijvend werken aan ontwikkelingen en verbeteringen.

De vraag naar het toeristisch kamperen zoals wij het aanbieden blijft wel, maar het zal de vraag zijn wat de gevolgen zijn van overheidsbeslissingen. De verwachte belastingverhogingen op verblijf zouden er voor kunnen zorgen dat de vakantieganger eerder naar het buitenland boekt. De Nederlandse regering is wat dat betreft niet echt gericht op het eigen toeristische product.

De energietransitie is ook in onze branche actueel. We denken daar in werkgroepen graag in mee en proberen verstandige beslissingen te maken op ons terrein.

We doen er alles aan om het kamperen in eigen land fijn en interessant te houden en staan elke dag weer met veel plezier voor onze gasten klaar!